index.phpnews.phpkorona.phpprasa.phpsponsorzy.phpkontakt.php

DHAULAGIRI 2008
K2/BROAD PEAK 2007
MAKALU 2006
K2 TEAM EXPEDITION 2005
GASHERBRUM II 2003
AMA DABLAM 2002
CHO OYU 2001
LHOTSE 2001
SHISHA PANGMA 2000
EVEREST 2000


"W ślad za polską gospodarką, alpinizm także wkroczył u nas w kapitalizm. Przez wiele lat za moimi eskapadami ciągnęły się długi i ogólnie rzecz biorąc, zawsze byliśmy na wyjazdach przeraźliwie biedni - zarówno w Alpach, jak i w Himalajach. Wynikało to głównie z braku dewiz. Niemniej wszyscy jakoś sobie radzili. Liczba wypraw, które wyjeżdżały wtedy z Polski, była naprawdę imponująca.
Pod koniec lat osiemdziesiątych warunki się zmieniły. Aby pojechać, trzeba było po prostu mieć "kasę". Kto nie miał - zostawał w domu. To, że już wkrótce dostępność gór będzie zależała od prywatnych pieniędzy, przewidywałam od dłuższego czasu. Dotacje klubowe się zmniejszyły, roboty wysokościowe - do niedawna doskonałe źródło wyprawowych funduszy - zostały opanowane przez wąski krąg ludzi, niekoniecznie alpinistów, i coraz trudniej było "załapać się". Sponsoring praktycznie nie istniał. Trzeba było szukać pieniędzy gdzie indziej.
Podjęłam wyzwanie i rzuciłam się w wir interesów. Komputery z Hongkongu i Singapuru, odzież i biżuteria z Indii. Dość szybko biznes pochłonął mnie bardziej, niż się spodziewałam. Na góry było mało czasu. Zbyt mało (...)"

Niemniej jednak, góry nie dawały jej spokoju...

do góry:.
Copyright (C) 2005-2010 Szkoła Górska. All rights reserved.